نخ‌های لیفت و جوانساز مدیترونیک

مقدمه

با افزایش سن غدد سباسه پوست سموم چربی کمتری تولید می کنند و در نتیجه پوست خشک تر شده و مستعد بروز چین و چروک می شود. هم چنین با گذر زمان به دلیل پروسه طبیعی پیر شدن یا به دلیل تماس با عوامل محیطی از قبیل آلودگی هوا تابش آفتاب استعمال دخانیات و... بخشی از ذخیره طبیعی اسید هیالورونیک، کلاژن و الاستین پوست تجزیه و تخریب می شود. در نتیجه پوست حالت انعطاف پذیری خود را از دست داده و در مدت زمان کمی چروک، شل و افتاده می شود. خوشبختانه راه های گوناگونی برای درمان و بهتر شدن پوست وجود دارد. یکی از این درمان ها که اخیرا رشد تصاعدی در حوزه ترمیم و زیبایی تجربه کرده است، استفاده از نخ های PDO است. این درمان از قرار دادن نخ PDO قابل جذب در داخل پوست در جهت ها و عمق های مختلف به منظور جوان سازی و لیفتینگ پوست استفاده میکند. این درمان بر این پایه علمی استوار است که نخ ها در طی مدت حضور در داخل بافت پوست که معمولا یک دوره 6 تا 8 ماهه است، باعث تحریک تکثیر فیبروبلاست ها و افزایش تولید کلاژن و الاستین، در موضع درمان شده که در نهایت این پروسه به جوان سازی و لیفتینگ موضع درمان منجر می شود.

انواع مدل های نخ مدیترونیک

Mono Thread:

مدترونیک

نخ های قابل جذب می باشند که برای استحکام پوست و دوباره سازی کلاژن مورد استفاده قرار می گیرند. این نخ ها به ویژه برای کسانی که برای بار اول لیفت نخ را تجربه می کنند مناسب می باشند.

نواحی ویژه کارگزاری نخ:

ابرو، خطوط دور چشم، پیشانی، خطوط زیر و بالای لب، خطوط خنده

Tornado (screw) Thread:

مدترونیک

یک نخ مونو از جنس پلی دیاکسانون به دور سوزن پیچیده شده است. این نخ قابل جذب برای استحکام پوست و برای دوباره سازی کلاژن مورد استفاده قرار می گیرد.

این نخ در از بین بردن چین و چروک و نقاط فرو رفته صورت موثر می باشد.

نواحی ویژه کارگزاری نخ:

خطوط دور چشم، پیشانی،خطوط گردن،صورت و سایر نقاط بدن که دارای چین و چروک عمیق هستند.

EVE Cog Thread:

مدترونیک

دسته دیگری از نخ های PDO، نخ های خاردار هستند.این نوع از نخ باعث مشاهده لیفت فوق العاده ای در صورت و بدن چه در زمان کارگزاری نخ و چه در طولانی مدت می شود.

نواحی ویژه کارگزاری نخ:

V-line، ماریونت، پیشانی، صورت و سایر نواحی بدن

روش های لیفتینگ پوست

به طور کلی روش های لیفتینگ پوست را می توان به دو گروه تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم کرد

روش های تهاجمی لیفتینگ پوست:

روش های تهاجمی معمولا به روش جراحی و روش های غیر تهاجمی معمولا با استفاده از تجهیزات و و سیستم ها انجام می پذیرد.

روش های تهاجمی معمولا با هزینه بالا انجام می شوند، دوره نقاهت آنها طولانیست و نیاز به مراقبت های سخت و بعضا بستری شدن داشته و احتمال بروز عوارض جانبی بالاست.

روش PDO تراپی یا روش غیر تهاجمی لیفتینگ پوست:

روش PDO تراپی ضمن داشتن نتایج مشابه روش های تهاجمی،عملا یک روش غیر تهاجمی محسوب می شوند. به همین دلیل پذیرش زیادی از سوی پزشک و بیمار دارد.

محبوبیت PDO تراپی بیشتر به دلیل سهولت قرار دادن نخ در پوست و نتایج فوری با عوارض جانبی جزئی است. همانطور که قبلا نیز اشاره شد پس از 6 تا 8 ماه نخ ها تحت آنزیم های بدن تجزیه و بطور کامل جذب می شود، اما بافت ایجاد شده و نتایج استفاده از نخ ها تا 3 سال باقی خواهد ماند.

در روش PDO تراپی پزشک بر اساس ناحیه هدف درمان، موارد زیر را تعیین می نماید:

1. جنس، طول، قطر و شکل نخ

2. عمق و لایه ای از پوست که نخ باید قرار گیرد

3. جهت قرار گیری نخ ها و تکنیک قرار دادن آن

4. تعداد نخ هایی که باید در محل مورد نظر قرار داده شوند

پس از تعیین و طراحی موارد فوق، نخ ها را به کمک یک سوزن در جهت های خاص برای هر ناحیه درمان،در داخل پوست قرار می دهند.

کمپانی Meditronic به عنوان یکی از تولید کنندگان برتر نخ های PDO در دنیا دامنه وسیعی از نخ ها را برای درمان های گوناگون در نواحی مختلف بدن در اختیار پزشکان قرار داده است.

کاتالوگ محصول

تصاویر قبل و بعد

 
قبل مدترونیکبعد مدترونیک