27 دی 1401

محصولات جوانساز پوست

محصولات جوانساز پوست امروزه طیف وسیعی از محصولات مراقبت از پوست با هدف بازگرداندن ظاهری شاداب تر و جوان تر به پوست وجود دارد. محصولات جوان‌ساز پوست مشکلاتی را که با روند طبیعی پیری همراه است، برطرف می‌کنند، مانند از دست دادن درخشش پوست، خشکی پوست، ظاهر خطوط و چین و چروک‌ها و افتادگی پوست. هدف نهایی آنها کمک به افراد  در به تعویق انداختن یا معکوس کردن ظاهرعلائم پیری پوست است.
20 دی 1401

10 کاربرد برتر تزریق فیلر

10 کاربرد برتر تزریق فیلر پرکننده های پوستی  یا همان فیلر، روشی محبوب برای حجم دادن به بدن یا صورت هستند. در حالی که آنها بیشتر به دلیل استفاده روی لب ها و گونه ها شناخته شده اند، اما می توانند برای کاربرد های دیگری در بدن بیماران استفاده شوند! تزریق فیلر پوستی حاوی نوعی ژل است که بسته به اینکه چه پرکننده ای انتخاب شود، محتوای این ژل متفاوت است.
13 دی 1401

موج جدید کرونا

موج جدید کرونا سه سال پس از ثبت اولین موارد  کرونا در جهان، ووهان بار دیگر توسط کووید محاصره شد. کارشناسان بهداشت جهانی می‌گویند این تغییر ناگهانی بیمارستان‌ها و مراکز تشییع جنازه را در شهرهای بزرگ تحت تأثیر قرار داده است و کشورهایی از جمله ایالات متحده را به اعمال محدودیت‌های جدید برای مسافران چینی در میان نگرانی‌هایی مبنی بر اینکه شیوع این بیماری می‌تواند منجر به انواع نگرانی‌های جدید شود، سوق داده است.
7 دی 1401

لیفت با نخ برای جوانسازی صورت

لیفت با نخ یکی از روش هایی است که در آن  برای ایجاد "لیفت" از بخیه های موقت ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می شود. در واقع به جای جراحی سنگین و برداشتن کلی پوست شل شده صورت بیمار، به سادگی با بخیه زدن قسمت هایی از پوست صورت، لیفت را انجام می دهند. این کار باعث می شود که پوست کمی به عقب کشیده شود و در نتیجه صورت را لیفت و سفت کند. نخ‌ها علاوه بر ایده‌آل بودن برای لیفت پوست، با تحریک بدن و وادار کردن بدن به هدایت موج‌های زیادی از کلاژن با پیری پوست مبارزه می‌کنند و این به دلیل نقش حیاتی کلاژن در روند پیری است.
29 آذر 1401

رتینول

رتینول و کاربرد آن: رتینول یکی از شناخته شده ترین مواد مراقبت از پوست در بازار است.  رتینول نوعی رتینوئید است که از ویتامین A ساخته شده است و مانند بسیاری از محصولات دیگر برای پوست، سلول های مرده پوست را از بین نمی برد. در عوض، مولکول‌های کوچکی که رتینول را تشکیل می‌دهند، به عمق زیر اپیدرم (لایه بیرونی پوست) به درم می‌روند.
22 آذر 1401

AHA و BHA چیست؟

AHA و BHA چیست؟ AHA ها و BHA ها انواعی از اسیدهای هیدروکسی هستند. شما می توانید هر دو اسید را در انواع مختلف محصولات پوستی پیدا کنید: پاک کننده ها، تونرها، مرطوب کننده ها، اسکراب ها و ماسک ها.
22 آذر 1401

داکسیفای

داکسیفای که این روزها به رقیب اصلی بوتاکس تبدیل شده، در واقع یک داروی جدید تزریقی است که برای درمان موقت چین و چروک به کاربرده می شود و به نام های داکسی‌بوتولینومتوکسین-لانم (daxibotulinumtoxina-lanm) و داکسی (daxi) نیز شناخته می شود وعضوی از خانواده ی نورومدولاتورها(neuromodulators) که توسط شرکت Revance Therapeutics (یک شرکت بیوتکنولوژی) تولید می شود.
19 آذر 1401

مواد تشکیل دهنده فیلر یا ژل های تزریقی:

ترکیبات رایج در فیلرها یا پرکننده های پوستی شامل موارد زیر است: هیالورونیک اسید: بسیاری از پرکننده های پوست از هیالورونیک  اسید ساخته شده اند.  این ماده مسئول حفظ سطح رطوبت با افزایش احتباس آب در پوست و رساندن مواد مغذی است. هنگامی که پوست هیدراته می شود، جوان به نظر می رسد و احساس نرمی می کند.
29 آبان 1401

شیوع آنفلوآنزا، گونه H3N2 در کشور

 ویروس H3N2 یکی از زیرشاخه‌های ویروس آنفلوآنزا A است که به عنوان نوع A نیز شناخته می‌شود.